بر اساس آمار؛

نشست‌وبرخاست هواپیما در فرودگاه‌های کشور کاهش یافت

بر اساس آمار شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران نشست‌وبرخاست هواپیما ۱ درصد کاهش‌یافته و معراج و زاگرس بیشترین پروازهای ابطال شده را داشته‌اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، مطابق آمار منتشر شده از سوی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در نیمه نخست امسال ۱۶۵ هزار و ۷۴۶ نشست‌وبرخاست برای پروازهای مسافری انجام شده که در مقایسه با ۱۶۶ هزار و ۷۶۳ نشست‌وبرخاست نیمه نخست سال گذشته رشد منفی یک‌درصدی داشته است.

 در اعزام و پذیرش مسافر نیز عملکرد فرودگاه‌ها منفی شده است؛ در نیمه نخست امسال ۱۸ میلیون و ۸۷۳ هزار و ۱۱۶ نفر از طریق حمل‌ونقل هوایی مسافری جابه‌جا شده‌اند، این در حالی است که در شش ماه اول سال ۱۴۰۱ بالغ بر ۱۹ میلیون و ۲۱۳ هزار و ۴۰۶ نفر جابه‌جا شده بودند. جابه‌جایی بار در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته تقریباً تغییری نداشته است.

 همچنین در بخش تأخیرات پروازی، هواپیمایی "اروان" و چابهار به ترتیب با ۵۰ و ۴۶ درصد بیشترین تأخیر پروازهای خروجی ۳۰ دقیقه و بیشتر را داشته‌اند.

 در بین شرکت‌های هواپیمایی داخلی، معراج با ۱۳۴ دقیقه بیشترین متوسط تأخیر را به نام خود ثبت کرده است. پس از این شرکت ایران‌ایر با ۱۲۴ دقیقه قرار دارد.

 کمترین متوسط زمان تأخیر پروازهای تأخیردار نیز با ۵۳ دقیقه مربوط به هواپیمایی سپهران است. این شرکت در شهریورماه ۶۵۵ پرواز انجام داده که ۲۵ درصد آن (۱۶۴ پرواز) با تأخیر ۳۰ دقیقه و بیشتر انجام شده است.

 در بخش پروازهای ابطال شده نیز هواپیمایی معراج و زاگرس به ترتیب با ۷۶ و ۷۳ درصد در صدر قرار گرفته‌اند. هواپیمایی طوس‌ایر و یزدایر با صفر و ۵ درصد بهترین عملکرد را داشته‌اند.
انتهای پیام/


منبع:تسنیم
http://qomefarda.ir/45974
اخبار مرتبط

نظرات شما