معاون توسعه کارآفرینی:

نرخ بیکاری ۷ درصدی در ۱۹ استان

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از نرخ بیکاری حدود ۷درصدی در ۱۹ استان و تک‌رقمی شدن این نرخ در ۲۵ استان با افزایش اختیارات پرداخت تسهیلات به استانداران خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی « قم فردا » محمود کریمی بیرانوند، معاون اشتغال وزارت کار با انتشار پستی در شبکه اجتماعی نوشت: «برای اولین‌بار در دولت سیزدهم بیش از ۱۰۰ همت تسهیلات اشتغال‌زایی به‌صورت مستقیم در اختیار استانداران قرار گرفته که در جهت تمرکززدایی و توجه ویژه به استعدادهای منطقه‌ای صورت پذیرفته است.

 یکی از دلایل تک‌رقمی بودن نرخ بیکاری ۲۵ استان افزایش اختیارات استانداران محترم در عرصه اشتغال‌زایی بوده است.»

پیش‌ازاین نیز کریمی بیرانوند در پستی دیگر بیان کرده بود «نرخ بیکاری در ۱۹ استان در کانال بی‌سابقه ۷ درصد قرار گرفته و در ۲۵ استان نرخ بیکاری تک‌رقمی شده است. تنها در ۶ استان نرخ بیکاری دورقمی وجود دارد که بالاترین آن 12.5درصد است، درحالی‌که تابستان سال ۱۴۰۱ بالاترین نرخ 22درصد بوده است. بیشترین کاهش هم مربوط به استان هرمزگان است.»

مرکز آمار ایران چندی پیش گزارشی مربوط به نرخ بیکاری را منتشر کرد. براین‌اساس، نرخ بیکاری تابستان امسال به ۷.۹ درصد رسید و نسبت به سال گذشته به میزان یک درصد کاهش داشت که این مسئله تداوم و استمرار کاهشی بودن نرخ بیکاری طی فصول مختلف در دولت سیزدهم را نشان می‌دهد.
انتهای پیام/


منبع:تسنیم
http://qomefarda.ir/46282
اخبار مرتبط

نظرات شما