مدیرکل آموزش‌وپرورش قم:

۴۳ مدرسه امسال در قم به بهره‌برداری رسید

مدیرکل آموزش‌وپرورش قم گفت: سال ۹۹ فقط هشت واحد آموزشی با ۵۵ کلاس درس در این استان ساخته شد که این عدد در سال ۱۴۰۲ به ۴۳ واحد شامل ۳۹۱ کلاس درس رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» به نقل از خبرگزاری ایرنا، علیرضا رحیمی بیان داشت: در ۷۰ درصد از طرح‌های آموزشی در دست احداث استان قم خیرین مشارکت داشته‌اند.
وی بیان داشت: از ابتدای روی کار آمدن دولت سیزدهم ۶ هزار و ۷۵۶ واحد آموزشی در کشور ساخته شده که حدود ۳۲ هزار کلاس درس را شامل می‌شود که ۶۴ درصد این فضاها در روستاها احداث شده است.
رحیمی گفت: طی ۲ سال گذشته ۵۶ مدرسه با ۴۵۴ کلاس در قم به بهره‌برداری رسیده؛ اما همچنان این استان دررابطه‌با سرانه‌های آموزشی با عقب‌ماندگی روبه‌رو است.
مدیرکل آموزش‌وپرورش قم اضافه کرد: قم با ۴.۲ سرانه آموزشی یک مترمربع از میانگین کشوری عقب‌تر است و با وجود همه اقدامات انجام شده طی ۲ساله گذشته هنوز با نقطه مطلوب فاصله دارد.
رحیمی با بیان اینکه هر سال به‌صورت متوسط ۱۰ هزار نفر به تعداد دانش‌آموزان قمی افزوده شده است، گفت: برای حفظ وضع موجود باید هر سال ۲۴ مدرسه ۱۲ کلاسی به بهره‌برداری برسد.
وی در ادامه بیان داشت: دانش‌آموزان قمی طی سال تحصیلی سال گذشته و امسال جزء پنج استان برتر در ارتقای معدل تحصیلی بوده است و در تمام رشته‌ها و پایه‌ها شاهد بهبود معدل تحصیلی با وجود تراکم بالای دانش‌آموزی بوده‌ایم.
۳۰۵ هزار دانش‌آموز قم در مقاطع مختلف تحصیلی در یک هزار و ۴۸۱ واحد آموزشی استان مشغول تحصیل هستند.
۵۶ درصد دانش‌آموزان استان قم در مقطع ابتدایی، ۲۲درصد متوسطه اول، ۱۱ درصد متوسطه دوم، سه درصد فنی حرفه‌ای، چهار درصد کاردانش، چهار درصد پیش‌دبستانی و یک درصد در مدارس استثنایی مشغول به تحصیل هستند.
۹۵ درصد دانش‌آموزان این استان در شهر و پنج درصد در روستا تحصیل می‌کنند. ۵۰.۴ درصد دانش‌آموزان پسر و ۴۹.۶ نیز دختر هستند تعداد معلمان دوره ابتدایی در این استان ۶ هزار و ۳۷۸ نفر و تعداد معلمان دوره متوسطه اول و دوم نیز سه هزار و ۴۲۹ نفر است.
انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/47640
اخبار مرتبط

نظرات شما