مدیرکل اعزام مبلغ سازمان اوقاف کشور:

‌هزار و ۵۷۰ مبلغ در بقاع متبرکه فعالیت دارند

مدیرکل اعزام مبلغ سازمان اوقاف گفت: یک هزار و ۵۷۰ مبلغ این سازمان به مناسبت ماه مبارک رمضان و ایام نوروز به بقاع متبرکه و اماکن گردشگری و تفریحی در سراسر کشور اعزام و در این اماکن فعالیت دارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» به نقل از خبرگزاری ایرنا، حجت‌الاسلام هادی شفیع افزود: این مبلغان همچنین در اجرای طرح تفسیر و تلاوت قرآن کریم و جز خوانی به‌صورت خانه‌به‌خانه فعال هستند.
وی ادامه داد: برپایی جلسات تبیینی در مراکز پرجمعیت و توریست‌پذیر غرفه‌های فرهنگی و هنری و دایر کردن غرفه‌های مشاوره از برنامه‌های مهم مبلغان اوقاف و امور خیریه در قالب طرح‌های آرامش بهاری و ضیافت الهی است.
مدیرکل اعزام مبلغ سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه برنامه‌های متنوع فردی، جمعی و خانوادگی در قالب این طرح‌ها پیش‌بینی شده است، گفت: برگزاری دعای افتتاح، حدیث کسا و دعای کمیل، برپایی سلسله‌نشست‌های بصیرتی جوان در قالب سخنرانی چندرسانه‌ای در فضایی صمیمانه در خارج از شهر، پارک‌ها، سواحل و مناطق تفریحی و برگزاری جشن روزه اولی‌ها هر روز در یک شهر و روستا از برنامه‌های تبلیغی این مبلغان است.
وی با اشاره به اجرای طرح امامزاده ‌گردی باهدف شناساندن امامزادگان و بقاع متبرکه به نسل امروز در قالب طرح آرامش بهاری و ضیافت الهی، گفت: در این طرح به موضوع جهاد تبیین و پاسخ به شبهات سیاسی، مشاوره و روان‌شناسی کودک و نوجوان، خانواده و مباحث تحصیلی توجه شده است.
شفیع از حضور مبلغان اوقاف در کمپ‌های ترک اعتیاد و زندان‌ها خبر داد و گفت: در این برنامه‌ها به مبحث فرقه‌های انحرافی، مهدویت و امام‌شناسی هم توجه ویژه‌ای صورت می‌گیرد.
وی خاطرنشان کرد: در راستای توجه ویژه به قرآن کریم، ۱۰۰ نفر از اساتید تفسیر حوزه علمیه در بقاع متبرکه فعالیت دارند.
شفیع گفت: براین‌اساس مفسران قرآن با حضور در نشست‌ها و محافل ترتیل‌خوانی و ایراد سخن در قالب تفسیر کلام وحی همراه با پوشش رسانه‌ای از طریق صداوسیما و رسانه‌های استانی اقدام به فعالیت تبلیغی می‌کنند.


انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/48210
اخبار مرتبط

نظرات شما