معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: سلامت و بهداشت بسیار حائز اهمیت بوده و مشارکت دستگاه‌های اجرایی ضمن تأمین سلامت مردم با بهره‌وری از ظرفیت‌های موجود امری میسر است.
وزیر آموزش‌وپرورش به عزم دولت سیزدهم در توسعه فضاهای آموزشی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر روزانه هشت مدرسه در کشور ساخته می‌شود که نشان می‌دهد کشور به کارگاه بزرگ مدرسه‌سازی تبدیل شده است.
 دهمین دوره آیین جایزه ملی «شهید دکتر محمدعلی رهنمون» و سومین یادواره «شهدای بهداری دفاع مقدس لشکر ۱۷ علی بن ابی‌طالب (ع)» در دانشگاه علوم پزشکی قم برگزار شد.
همایش ۳۰ هزارنفری بانوان قم با عنوان فضه‌های فاطمه (س) با هدف تأکید بر شرکت حداکثری در انتخابات عصر امروز با حضور جمع کثیری از بانوان استان قم و خانواده شهدا در مصلی قدس برگزار شد.
سخنران حرم بانوی کرامت گفت: قرآن کریم درد‌ها را شفا و ما را از گرفتاری‌ها و شداید نجات می‌دهد؛ ولی متأسفانه مسلمانان امروز گرفتار کفر و نفاق هستند.
رئیس پلیس راهنمایی‌ورانندگی استان قم ضمن اعلام تمهیدات ترافیکی جشن‌های نیمه شعبان در شهر قم گفت: امسال برخی پارکینگ‌های حاشیه مسجد جمکران حذف شده است و کاهش ظرفیت پارکینگ‌ها در تمهیدات ترافیکی مسجد مقدس جمکران تأثیرگذار خواهد بود.
مسئول ستاد احیای شب نیمه شعبان کشور از برگزاری این مراسم در مسجد امام حسن عسگری (ع) قم خبر داد.
استاندار قم گفت: امروز جهاد مسکن‌سازی در استان با سرعت زیادی در حال پیشرفت است و ما معتقدیم نیاز مردم قم در این حوزه باید هرچه سریع‌تر تأمین شود.
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: انتشار محدود گواهی اوراق سپرده خاص تصمیم ستاد اقتصادی دولت بود که بانک مرکزی آن را اجرایی کرد.
استاد حوزه علمیه قم، تأخیر در ازدواج را عامل بسیاری از آسیب‌های اجتماعی دانست و گفت: امروز تک‌زیستی در کلان‌شهرها بیداد می‌کند و خطر بزرگی است که باید برای آن چاره‌اندیشید.
رئیس هیئت ورزشی جانبازان و توان‌یابان استان قم گفت: اردوی جدید تیم ملی بسکتبال با ویلچر کشورمان در حالی برگزار خواهد شد که استان قم محمد محمدنژاد و جواد منصوری را در آن اردو خواهد داشت.
سرپرست هیئت کشتی استان قم گفت: سه فرنگی‌کار قمی طی اسفندماه جاری راهی جام‌های بین‌المللی در ۲ کشور خواهند شد.
عضو هیئت‌علمی دانشگاه شهید بهشتی گفت: سالانه افزون بر ۳ هزار مقاله در خصوص سلامت معنوی در سطح دنیا تدوین می‌شود که این موضوع در کشور ما نیز همیشه موردتوجه بوده است.
رئیس دانشگاه صنعتی قم با بیان اینکه بر اساس ارتباطی که با صنایع داریم تقاضای کارخانه‌ها برای معرفی فارغ‌التحصیلان این دانشگاه به آنها بسیار بیشتر از ظرفیت ما است، گفت: همه فارغ‌التحصیل رشته‌های فنی مهندسی دانشگاه صنعتی قم جذب بازار کار می‌شوند.
طبق اعلام رئیس‌کل بانک مرکزی، اموال بازگردانده شده بانک زنجانی، دارایی‌های ارزی است و تماماً به خزانه بانک مرکزی منتقل شد.
در جلسه هیئت عالی جذب اعضای هیئت‌علمی اعضا با افزایش سنی رؤسای دانشگاه‌ها و مؤسسات غیرانتفاعی به ۷۰ سال موافقت کردند.
نماینده کارگران در شورای‌عالی کار گفت: جلسه روز گذشته شورای‌عالی کار بدون پرداخت به مسئله دستمزد به پایان رسید.
مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه علی بن ابی‌طالب (ع) گفت: شهید محلاتی از افرادی بود که با امام خمینی (ره) عهد بست و با شجاعت و معرفت در حمایت از آرمان‌های انقلاب کمترین تردیدی به خود راه نداد و در این راه به شهادت رسید.
رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر قم با اشاره به تخصیص ۷۰۰ میلیارد ریال برای طرح تقاطع سه سطح میدان سپاه، گفت: مراحل طراحی و محاسبات ترافیکی تقاطع سه سطح میدان سپاه انجام شد.
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر قم گفت: سازمان فضای - کالبدی شهر قم با ساخت ۵ تقاطع غیرهم‌سطح تکمیل می‌شود.