در دوران های بحرانی عده ای از افراد با سو استفاده از این موقعیت دست به احتکار اقلام اساسی جامعه به هدف رسیدن به پول های باد آورده هستند و نتیجه آن تشویش وضعیت جامعه می شود.
عکس‌نوشته‌های قم فردا از آشنایی نسل جدید در کنگره ها و یادواره ها با سیره عملی و رفتاری شهدا تا استرداد کالاهای احتکاری کشف شده اختصاص‌یافته است.
قطار سریع السیر تهران قم اصفهان علاوه بر جابجایی مسافر ، توسعه حمل و نقل ریلی، کاهش مسافت و برخی موارد را دنبال دارد اما با تمام این مسائل هنوز پیگیری این پروژه در بلاتکلیفی قرار دارد و عزم جدی در تکمیل پروژه نیست و گذشت زمان باعث افزایش هزینه ها می شود.
شاید تصور شود حالا که انقلاب پیروز شده و جنگ تحمیلی پایان یافته روحانیت در حوزه های علمیه و مدارس و مساجد هستند و دیگر قرار نیست کسی از این قشر شهید شود اما دفاع از حرم و جبهه های مقاومت اسلامی گواه این است که روحانیت اصیل همچنان جان بر کف جایی که لازم باشد سلاح بر دست می گیرد و از این اسلام و وطن دفاع می کند.
مسئول غرفه حوزه های علمیه خواهران گفت: طلاب خواهر و برادر در همه زمینه ها تلاش و نقش آفرینی می کنند.
عکس‌نوشته‌های قم فردا از فتح خرمشهر نقطه عطف دفاع مقدس تا راهبرد دشمن مأیوس کردن مردم است اختصاص‌یافته است.
بدن زن به طور معجزه آسایی با فرایند زایمان طبیعی سازگار است، برای این منظور چهار هورمون اصلی در بدن خانم ها ترشح می شود تا او را برای زایمان طبیعی آماده کند و مادر به راحتی بتواند مراحل زایمان طبیعی را پشت سر بگذارد. 
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه ما بارها و بارها دشمن را شکست داده ایم، گفت: پاسداری را بدون دفاع ترور می کنند که گویی دنیا را گرفته اند. البته ما انتقام قطره قطره خون عزیزانمان را خواهیم گرفت.
آیت‌الله رئیسی گفت: قطعاً پیشرفت کشور را معطل رفع تحریم‌ها نخواهیم گذاشت و راهبرد ما در این زمینه راهبرد رهبری انقلاب است و قرارگاه خنثی‌سازی تحریم‌ها باقدرت به کار خود ادامه می‌دهد.
مدیر حوزه‌های علمیه کشور با بیان این که موتور محرک انقلاب شهدا و امام خمینی (ره) است، گفت: شهدای ما ضامن پایداری و استقامت ما هستند و امروز طلاب ما آمده‌اند تا با اسلام، رسول خدا (ص) ، امام عصر (عج) و شهدا پیمان ایستادگی و مقاومت ببندند.
نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران با اشاره به اینکه روحانیت پشت سر رهبری راه شهدا را ادامه می دهد گفت: روحانیت تا نابودی استکبار به جهاد خود ادامه می دهد.
غرفه داران نمایشگاه «ردای سرخ» با اشاره به اینکه تبیین و روشنگری نقش بی‌بدیل روحانیت در تمام دوران بوده است، گفت: نسل جدید در کنگره ها و یادواره ها با سیره عملی و رفتاری شهدا در ابعاد مختلف آشنا می شوند
اداره کل هواشناسی استان از احتمال ورود گرد و خاک به استان و در نتیجه کاهش کیفیت هوا خبر داده بود.
مدیر گروه سلامت جمعیت و خانواده مرکز بهداشت استان قم گفت: خدمات قبل، حین و بعد از بارداری به مادران و خدمات به نوزادان در مراکز بهداشت قم به صورت رایگان ارائه می شود.
گلزار شهدای سوم خرداد قم نشان دهنده حضور پررنگ و تاثیر گذار قمی ها در عملیات آزاد سازی خرمشهر است اولین یگان که در آزادی خرمشهر به خط دشمن رسید قمی ها بودند
نمایشگاه "ردای سرخ" کنگره ۴۰۰۰ شهید روحانی در قم از روز جمعه ۳۱ اردیبهشت ماه در مصلی قدس قم کار خود را آغاز کرده و تا ۱۰ خرداد نیز به فعالیت خود ادامه خواهد داد.
حوزه/ رئیس دانشکدگان فارابی دانشگاه تهران گفت: جشنواره ایده های فناورانه عرصه را برای معرفی استعدادها فراهم کرده است.
جشنواره ایده های فناورانه در راستای تحقق‌بخشی به شعار سال با همکاری بسیج دانشجویی استان قم، دانشکدگان فارابی دانشگاه تهران و پارک علم و فناوری در قم برگزار می‌شود.
کارشناس مسائل سیاسی گفت: شکوفایی، توسعه و پیشرفت اقتصادی هر کشوری وابسته به نحوه مدیریت و استفاده شایسته و بجا از منابع انسانی متخصص و صاحب ایده ی هر کشوری دارد
رئیس جامعه مدرسین و مدیر حوزه های علمیه در دیدار با تنی چند از اعضای کنگره شهدای روحانی با بیان این که جنس روحانیت همانند انبیای الهی از جنس مردم است بر استمرار این برنامه ها تاکید کردند.