رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم گفت: با توجه به الگوی کشت تعریف شده در حمایت از کشاورزی در حوزه باغبانی توسعه گلخانه ها هرساله صد هکتار به سطح زیر کشت گلخانه های قم افزوده می شود همچنین توسعه گیاهان دارویی به صورت زنجیره با اولویت آنهایی که با اقلیم قم سازگار است نیز در دستور کار قرار دارد.
اخلاق، سیره و رفتار پیامبر یکی از مسائل بسیار مهم است که در هر بُعد از جامعه مخصوصا سبک زندگی می تواند الگو قرار بگیرد.
مراسم عزاداری سالروز رحلت رسول اکرم و شهادت امام حسن مجتبی در حرم مطهر حضرت معصومه (س) برگزار شد.
برپایی راهپیمایی هزاران نفر از مردم قم در محکومیت اهانت به قرآن و مقدسات علیه اغتشاشگران و فتنه انگیزان برگزار شد.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به اینکه امروز رنگ نقشه و دسیسه های دشمن تغییر کرده است، گفت: دشمن با شعار های فریبنده و القائات باطل برخی ها را تحت تاثیر قرار می دهد و از آنان برای مقاطع کوتاهی یار گیری کند.
این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به تلاش استکبار و صهیونیسم در برهم زدن ثبات و امنیت کشور، گفت: یکی از ویژگی‌ها ممتاز ملت ایران رصد هوشمندانه امور است و علاوه‌ی بر تحلیل وقایع و تفکیک مطالبات حق از نا حق، در وقت مقتضی و هنگامه‌‌ی پاسخ به هتاکان و هنجارشکنان، ورودی بی‌مانند خواهند داشت.
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان قم با اشاره به کیفیت بالای گردوی قم گفت: پیش بینی می شود امسال ۲ هزار تن گردو از باغات قم برداشت شود که به علت سرمازدگی بهاره نسبت به سال گذشته ۲۰۰ تن کاهش دارد.
رییس دانشگاه قم گفت:تصاویری که از راهپیمایی شهرهای مختلف منعکس شد حضور بی نظیر را نشان می داد که امید است این حضور موجب آرامش بیشتر در کشور شود تا دلسوزان در راه خدمت به مردم قدم بر دارند و جایگاه بین المللی خودمان را حفظ کنیم.
مردم اقلابی قم پس از برپایی نماز جمعه در محکومیت اهانت به ساحت مقدسات و هتک حرمت به حجاب بانوان و تخریب اماکن عمومی و تعرض به نیروی انتطامی راهپیمایی کردند.
مردم شهر مقدس قم بعد از برپایی نماز جمعه، از مصلای قدس به سمت بیت امام خمینی(ره) راهپیمایی کرده و برخورد قاطع با فتنه‌گران و آشوب‌گران را از دستگاه‌ها و نهادهای نظامی و امنیتی خواستار شدند.
مراسم رژه نیروهای مسلح استان قم با حضور یگان های منتخب رژه سپاه، ارتش، نیروی انتظامی و بسیج در بلوار پیامبر اعظم برگزار شد.
بعد از ظهر امروز کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی از مزرعه پسته حسینی ِکیل گیری کردند، نتایج نشان داد ۱۳تن و ۱۲۰ کیلو پسته خشک از هر هکتار برداشت خواهد شد در حالی که میانگین کشوری یک تن در هکتار است.
کارشناس فرهنگی با اشاره به اینکه حق قانونی مردم در برخورد قانونی و قضایی با دروغ‌پردازان است، گفت: امروز رسانه های معاند در حال سوء استفاده از فضای ایجاد شده هستند و این مدعیان دروغین به هیچ وجه از فوت مهسا امینی ناراحت و متاسف نیستند.
استاددانشگاه گفت:قرآن را آتش زدند،به پرچم اهانت کردند عده ای را کف خیابان کشیدند،  سوال اینجاست با این کارها می خواهند کجا را فتح کنند؟ اموال مردم را تخریب می کنند گیریم که توانستند چند مرکز دولتی و نظامی را هم بگیرند آخرش چه می خواهد شود وقتی ملت اینها را نمی خواهدمی خواهند برای چه کسانی حکومت کنند
مدیرکل اوقاف استان قم با تاکید بر توسعه فرهنگ وقف در کنار انفاق و صدقات گفت: وقف پشتوانه حرکت بزرگ تشیع در طول تاریخ بوده و هست.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان قم از افزایش سهم قم از آب سرشاخه ها خبر داد و گفت: سهم قم از سرشاخه ها که به ۲۱۰۰ لیتر کاهش پیدا کرده بود به رقم ۳۶۰۰ لیتر بر ثانیه رسید.
ارشد نظامی آجا در قم از رژه نیروهای مسلح قم در روز ۳۱ شهریور در بلوار پیامبر اعظم قم خبرداد.
مدیر عامل نمایشگاه بین المللی قم از مسدود شدن راه نمایشگاه بین المللی قم خبر داد.
این روزها برخی جریان ها در داخل همراه با رسانه های معاند خارج نشین با سناریوی نخ‌نما شده کشته سازی از طریق دروغ پردازی و تحریک احساسات مردم در فوت مهسا امینی به دنبال اهداف شوم و نامتعارف خود بودند.
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان قم با اشاره به اینکه ۱۴۰ هزار هکتار از باغات قم به کشت پسته اختصاص دارد گفت: بیش از هفتاد درصد پسته قم از طریق تهران و اصفهان صادر می شود.