هفتمین سالگرد شهدای آزادسازی شهرک‌های شیعه نشین نبل و الزهرا به حضور خانواده شهدا و رزمندگان جبهه مقاومت در قم برگزار شد.
آیین افتتاحیه مرحله نهایی چهارمین رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج، در لانه جاسوسی سابق و با حضور سردار سلیمانی، رییس سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد.
شهردار قم بابیان اینکه ۴ تقاطع تا پایان سال افتتاح خواهد شد گفت: قرار بود چند رام واگن از شهرداری مشهد برای راه‌اندازی مترو قم اخذ شود اما به علت مشکلات پیش‌آمده برای شهردار و ۶ نفر از اعضای شورای شهر مشهد این موضوع معطل‌مانده است.
دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان قم گفت: از ابتدای سال ۱۰۷۷۱ مورد به مبلغ ۱۴ هزار میلیارد ریال در قالب تسهیلات ازدواج و ۱۴۲۱۵ مورد به مبلغ بیش از ۶ هزار میلیارد ریال در قالب وام فرزندآوری به متقاضیان در استان اعطا شده است.
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قم گفت: کاروان سیار کودک برای محلات شهر فراهم می شود تا به‌صورت سیار در روزهای خاص در محلات و‌ مناطق حضور پیدا کنند و در کنار اجرای برنامه‌های فرهنگی محصولات فرهنگی را ارائه دهند.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قم با اشاره نفوذ صورت گرفته به پرتال شهرداری قم گفت: تا این لحظه هیچ‌گونه شواهدی که دال بر نشت یا حذف پایگاه‌های داده این پرتال باشد، وجود ندارد.
استاد دانشگاه و کارشناس ورزش با اشاره به اینکه ورزش در سبد زندگی ایرانی‌ها از اولویت بالایی برخوردار نیست گفت: در برخی فرهنگ‌ها و خانواده‌ها نیز اصلاً جایگاهی ندارد. این یک عامل اصلی است که بایستی به مردم اطلاع‌رسانی و آموزش داده شود تا ورزش در سبد زندگی آنها قرار بگیرد.
در این چند روز خبر تحریم فرمانده لشکر ۱۷ علی بن ابی‌طالب علیه‌السلام قم واکنش‌هایی را به همراه داشت، شاید بسیاری ندانند چرا دشمنان از این لشکر ترس و وحشت دارند.
رئیس دانشگاه قم با اشاره به اینکه دانشگاه قم آماده جذب نخبگان به‌عنوان هیئت‌علمی را دارد، گفت: باید بعد بین‌المللی دانشگاه قم تقویت شود که در این راستا اقداماتی خوبی هم در حال انجام است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم گفت: باید پیام‌های ناب قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه در اختیار جوانان اروپا قرار گیرد و سزاوار نیست که در ارتباط با نشر مبانی قرآنی کوتاهی کنیم.
مدیرکل هواشناسی قم گفت: امشب سامانه جدید بارشی وارد استان می‌شود که انتظار می‌رود شاهد بارش‌هایی باشیم.
کارگران یک شرکت بزرگ تولیدکننده لوازم‌خانگی از پایمال‌شدن حقوق قانونی خود گلایه دارند.
آیت‌الله حسینی بوشهری گفت: داعش که به اذعان همه جهان تروریست است توسط سپاه و فرمانده بزرگ و قهرمان سپاه حاج قاسم سلیمانی شکست خورد این سپاه تروریست نیست بلکه داعش که دست‌ساز شما بود تروریست هستند و این را همه جهان می‌داند.
رئیس گروه بهبود تغذیه مرکز بهداشت قم گفت: تقویت سیستم ایمنی بدن در فصل سرما برای پیشگیری و کنترل بیماری‌ها بسیار بااهمیت است، چند عامل باعث تقویت سیستم ایمنی بدن است ازجمله رعایت سبک زندگی اسلامی و ایرانی ازجمله خواب زودهنگام و به‌موقع، تغذیه مناسب، اثر بسیار مثبت در این مسئله دارد.
کارشناس مسائل سیاسی گفت: یکی از اهداف دشمنان در تحریم سپاه استمرار جریان اغتشاشات اخیر با محوریت امنیت ملی است، دوست و دشمن می‌دانند که سپاه یک‌نهاد کاملاً مردمی است و از دل انقلاب جوشیده است.
دوره آموزشی"رسانه و هویت طلبگی" به همت سازمان بسیج طلاب و روحانیون استان قم و با حضور طلاب و فضلای بسیجی فعال در عرصه رسانه و فضای مجازی برگزار شد.
اولین جمعه ماه رجب به شب «لیلة الرغائب» یا «شب آرزوها» معروف است باتوجه‌به عظمت و اهمیت این شب، بهترین دعاها و آرزوها را از درگاه خداوند طلب کنیم و همه برای یکدیگر و رهایی از شر این ویروس منحوس دعا کنیم.
دبیر ستاد راهبری ورزش حوزه‌های علمیه با اشاره به اینکه باید ورزش همگانی، در جامعه حرف اول را بزند گفت:ورزش همگانی به گفته کارشناسان تأثیر مؤثری در افزایش روحیه اقشار مختلف جامعه دارد. ورزش همگانی نقش مهمی در توسعه و پیشرفت درسی یک دانش‌آموز و دانشجو و طلبه خواهد داشت.
مدیرعامل شرکت گاز استان قم با اشاره به اینکه ضریب نفوذ گاز طبیعی در مناطق شهری و روستایی قم بیش از ۹۹ درصد است، گفت: مشترکان برای پایداری جریان گاز و جلوگیری از اُفت فشار شبکه صرفه‌جویی کنند.
قم نخستین کلان‌شهر کشور بوده که در تحقق هدف عدم دفن مستقیم پسماندهای شهری موفق شده است.